A 2024 szeptemberében már három csoporttal kezdte meg a tanévet a Tókerti Telephely. Két óvodai csoport és egy fejlesztő iskolai csoport működik az intézmény ezen részlegében. Az épületben jelentősebb beruházások történtek a tanév elején, kialakításra került egy babakocsi tároló, mindhárom csoportszoba légkondicionáló berendezést kapott, a fejlesztő szoba ablakára a látássérült tanulók fejlesztését segítendő árnyékolót szereltek fel, valamint a telephely kerítése is új festést kapott és új konyhabútor került a tálalókonyhába. Ezen felül a gyermekek pelenkázásához új matracokat kaptunk.
A Ficánka csoportba 9 kisgyermek jár. Ketten autizmus spektrumzavarral élnek, szintén két gyermek BNO kódja F79, egy középsúlyos értelmifogyatékos, három halmozottan fogyatékos és egy vak gyermek jár a csoportba. A csoport fejlettségi szintjéről általánosságban elmondható, hogy a 9 gyermekből 6 még nem beszél, 7 még nem szobatiszta, 5 nem tud önállóan járni, 4 nem tud önállóan enni.
A gyermekek ellátásáról, fejlesztéséről naponta 4 órában egy fő gyógypedagógus és egy óvodapedagógus, 8 órában egy pedagógiai asszisztens és egy dajka gondoskodik.
Az óvodai fejlesztések csoportos és egyéni formában valósulnak meg. Heti 10 órában konduktor, heti 3 órában logopédus, heti 4 órában tiflopedagógus segíti az arra rászoruló gyermekek fejlődését, valamint hetente egyszer zeneterápiás foglalkozáson is részt vesz a csoport.
A Kisvakond csoport létszáma 8 fő. Mindegyik gyermek autizmus spektrumzavarral él. Mindegyikőjük fiú, értelmi szintjük és a spektrumzavar okozta tüneteiknek markánssága nagyon változó. A gyermekek ellátásáról 2 fő gyógpedagógus és egy pedagógiai asszisztens gondoskodik. A gyerekek ötféle csoportos fejlesztést kapnak: kommunikáció-, értelmi-, mozgás- és vizuomotoros fejlesztés. Hetente van zeneterápiás foglalkozás, ketten kapnak egyéni logopédiát. Novemberben a csoport egyik ovisa sikerrel szerepelt az iskolai versmondóversenyen.
A fejlesztő iskolai csoportba 5 fő súlyosan, halmozottan sérült tanuló jár, egy látássérült gyermek is van közöttük. Életkori megoszlásuk 7 és 15 év közötti. A gyermekek ellátásáról, fejlesztéséről 1 fő gyógypedagógus és 1 fő gyógypedagógiai asszisztens gondoskodik. A gyógypedagógiai fejlesztések (értelmi, mozgásfejlesztő, kommunikációt fejlesztő, vizuomotoros készségeket fejlesztő foglalkozások valamint önkiszolgálásra nevelés) részben egyéni részben csoportos formában valósulnak meg. Ezen felül konduktor és tiflopedagógus segíti a gyermekek fejlődését, a számukra kiírt heti óraszámban.
Több intézményen kívüli program is megvalósult, a Ficánka csoport és a Vackor csoport közös kirándulást tett októberben a Hagyományok Hegyére. Mindhárom csoport részt vett az iskolai Mikulás ünnepségen, az iskola által szervezett Mikulás vonatozáson, valamint a karácsonyi ünnepségen is. Családi programokat is szervezett mindhárom csoport. A Ficánka csoport Márton napi játszóházat, mindhárom csoport adventi családi napot szervezett. Az inklúzió és érzékenyítés jegyében az őszi szünet előtt a Tarczy Iskola diákjai látogattak el a Tókerti Telephelyre, melynek során a gyerekek közösen faragtak tököt, játszottak, karácsony előtt pedig a Fáy Óvoda ovisai adtak műsort.
A szülők többsége támogató, együttműködnek a pedagógusokkal, segítik munkájukat.